13 grudnia 2014

Wierszyki ćwiczące języki ...

To książka do zabawy. Zabawy z językiem. Zawarte w niej wierszyki i rymowanki, ćwiczą wymowę dziecka (a przy okazji również dorosłych). To pozycja dla całkiem małych, którzy dopiero uczą się prawidłowej wymowy i dla tych, którzy chcą ją doskonalić. Wierszyki, moim zdaniem, mogą świetnie się sprawdzić  w ćwiczeniach dykcyjnych. Np. przed występami w szkole, w szkolnym teatrze. Na tzw. rozgrzanie, rozćwiczenie aparatu mowy.

Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci
tekst: Marta Galewska-Kustra, Elżbieta i Witold Szwajkowscy
ilustracje: Joanna Kłos
Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2014Wierszyki zostały przygotowane z uwzględnieniem etapów rozwoju wymowy dziecka. Zawierają tylko te głoski, które w danym wieku powinno już wymawiać. W pierwszej części znajdziecie rymowanki dla najmłodszych - od lat 4. Tutaj sporo sylab i tzw. rapowanych rymowanek.W drugiej części, dla dzieci od lat 5 pojawiają się trudniejsze głoski m.in. "cz", "dż", "sz", "sz"
i trudna do wymowy dla wielu litera "r".

A na końcu książki - rymowanki dla chojraków!Wszystkie wierszyki i rymowanki opatrzone są informacjami i wskazówkami dla rodziców. Autorzy przypominają również, że w przypadku zauważenia wszelkich nieprawidłowości należy zgłosić się z dzieckiem do logopedy.Wszystko jasno, czytelnie i zabawnie, okraszone wesołymi ilustracjami.

Nam książka z pewnością bardzo się przyda. Mamy nad czym pracować z Młodszym, a że wierszyki go bawią, nie będzie to ciężka praca :-)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz