12 lipca 2014

Mały słownik wyrazów kocich i kociojęzycznych

Uwaga miłośnicy kotów! Przemysław Wechterowicz opracował niezwykły słownik, zawierający wiele wyrazów, których używacie na co dzień. Najwyższy czas poznać ich prawdziwe znaczenie!

Mały słownik wyrazów kocich i kociojęzycznych
autor: Przemysław Wechterowicz
ilustracje: Marta Ludwiszewska
Wydawnictwo Media Rodzina, 2014

Strzeżcie tej książki jak oka w głowie! Nie powinna dostać się w ręce ANTRYKOTA, czyli niewiernego negującego wyższość, najwyższego i mruczącego bóstwa (kota) nad resztą stworzenia. Kto wie, jak potraktowałby tę książkę? Może wprowadziłby w czyn BOJKOT, czyli tortury zaprzyjaźnionemu kociarzowi, oczyszczając jego otoczenie z kotów?
Kociarze na widok tej książki z pewnością wpadną w zachwyt. Być może objawy będą przypominały ĆWIERKOT, czyli uporczywy zachwyt (zwykle na widok kota) objawiający się m.in. rozszerzonymi spojówkami, odrętwieniem dolnej części twarzy (tzw. księżycowy uśmiech), wypiekami na ciele…
Ponad trzydzieści haseł opatrzonych rysunkami Marty Ludwiszewskiej, w małej podręcznej formie. To niewątpliwy popis poczucia humoru autora. Książka może stać się NARKOTYKIEM dla każdego kociarza. Wśród haseł m.in. TERAKOTA, SZKOT, SPIEKOTA, KOTYLION, KOTURN….
Znakomita lektura dla wszystkich miłośników kotów od lat sześciu do stu. Można ją czytać w pozycji kociej tzw. HOT – KOT. Jak ona wygląda? Spójrzcie na okładkę!
Dlaczego przeczytałam tę książkę jeśli pod moim dachem mieszka wielki pies
i dwa szczury, których do wielbicieli kotów zaliczyć nie można?
Cóż,  książki wszak w większości czytamy nie dla bohaterów
w nich występujących, lecz dla ... autorów! :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz