24 lipca 2014

Chodzi o to, czy wiesz co to. Zwierzęta

W książkach dla najmłodszych chodzi o to, żeby były duże (łatwiej się ogląda), twarde (nie da się ich tak szybko zjeść/porwać) i kolorowe (przyciągają wzrok), zabawne i ciekawe. Ta książka spełnia wszystkie wymogi, dlatego z czystym sumieniem mogę ją Wam polecić!


Chodzi o to, czy wiesz co to. Zwierzęta
autor: Marcin Brykczyński
ilustracje: Agnieszka Antoniewicz
Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2014


Książka Marcina Brykczyńskiego jest dużego formatu (A4) ma zaokrąglone rogi i sztywne, kartonowe strony. To gwarantuje bezpieczną lekturę i daje nadzieję, że za kilka lat kolejne dzieci w rodzinie będą mogły również się nią cieszyć.

Na naszych półkach jest kilka takich podobnych wydań odziedziczonych po dzieciach koleżanek i muszę przyznać, że rzeczywiście to ukochane książki z dzieciństwa Starszego i Młodszego. Pełne są kolorowych ilustracji zwierzątek, przy których spędziliśmy wiele wieczorów gdacząc, miaucząc, kwicząc i szczekając :-)


Ta książka też pewnie byłaby hitem, gdyby nasi chłopcy byli młodsi. W środku oprócz bardzo ładnych ilustracji, znajdziecie zagadki, krótkie historyjki i zadania ćwiczących spostrzegawczość. Daje to możliwość czytania jej na wiele sposobów. Młodsi mogą tylko oglądać ilustracje i wskazywać palcem wybrane zwierzęta. Nieco starsze dzieci odpowiedzą już na zagadki a potem wykonają zadania, w których liczy się również znajomość cyfr.Większość dzieci uwielbia takie labirynty. Z pewnością podejmą się tego szalenie odpowiedzialnego zadania - "Doprowadź zwierzątka do ich domów".Krótkie wierszowane zagadki ucieszą malucha, który potem będzie musiał odszukać na ilustracji
zwierzątka o którym mowa.

A zabawne, krótkie  historyjki o zwierzakach rozbawią rodziców i dzieci.
To pierwsza książka z tej serii. Wydawnictwo zapowiada kolejne. Polecamy do biblioteczek maluchów. Nasz egzemplarz zamierzamy przekazać młodym czytelnikom w pewnym Domu Dziecka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz