30 października 2013

Detektyw Miś Zbyś - odsłona pierwsza

Kolejny świetny komiks dla dzieci wydawnictwa Kultura Gniewu, z serii Krótkie Gatki, zagościł w naszym domu. Mimo, że skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym zainteresował zarówno Starszego jak i Młodszego. Dziś rano Młodszy zamówił kolejne wieczorne czytanie „Misia Zbysia”. Wiadomo, takie detektywistyczne historie, małe tygryski lubią najbardziej! :-)

Miś Zbyś na tropie
Lis, Ule i miodowe kule
Maciej Jasiński, Piotr Nowacki, Rybb
Kultura Gniewu,2013
seria: krótkie gatki

Prywatny detektyw Miś Zbyś i jego asystent Borsuk Mruk mają przed sobą ważne zadanie. Do ich biura zgłasza się królowa pszczół i prosi o pomoc. Ktoś kradnie miód z uli.
Miś Zbyś oczywiście podejmuje się rozwiązania tej zagadki, i wraz ze swoim asystentem wyruszają do Pszczelego Królestwa, by zbadać ślady pozostawione przez złodzieja.
Jak na misia, to detektyw Zbyś ma nietypowy kolor. Na głowie nosi czapkę przypominającą tę jaką nosił Sherlock Holmes. Jego asystent, niczym Doktor Watson towarzyszy mu w rozwiązywaniu kolejnych zagadek. Borsuk o imieniu Mruk, do mruków nie należy. Mówi całkiem sporo i bardzo lubi marudzić, a do tego niezły z niego leń!

Gdy wyposażeni w lupy szukają złodzieja, który okrada pszczoły, z pomocą przychodzi im sowa. To właśnie ona naprowadza ich na ślad pewnego lisa. Od tej chwili wszystko jest jasne! To lis kradnie miód! Zaczyna się pościg, i to nie byle jaki! Detektyw i jego pomocnik biegną, płyną, jadą na pancerniku, a nawet lecą (pod) balonem! Gdy na koniec następuje sprawne ujęcie złodzieja możemy odetchnąć z ulgą – udało się! :-)


Ten komiks z sympatycznymi bohaterami i dość prostą fabułą z pewnością spodoba się najmłodszym, bo dla nich głównie jest przeznaczony. Dużą zaletą tego wydania jest są twarda okładka, kolorowe ilustracje i świetne rozkładówki, które mogą stanowić dodatkową atrakcję. Spójrzcie na kolorowy świat Misia Zbysia i sprawdźcie dzieckiem jak przebiegają wykopaliska w dżungli, policzcie ptaki, pobawcie się w nazywanie kolorów, a przede wszystkim odszukajcie wśród tłumu zwierząt postać chytrego lisa.

Jak czytamy na stronie wydawnictwa, to "pierwsza odsłona przygód nowego bohatera dziecięcej wyobraźni". Będą więc kolejne przygody Misia Zbysia i jego asystenta, których do życia powołali trzej panowie – scenarzysta Maciej Jasiński (wymyślił postacie), Piotr Nowacki (narysował grubą kreską, oddając hołd Bohdanowi Butence) oraz Norbert Rybarczyk (sprawił, że postacie nabrały soczystych kolorów). A wszystko zaczęło się od synka Macieja Jasińskiego, który prosił tatę o opowiadanie bajek o Misiu Zbysiu :-)
Tym właśnie sposobem powstał sympatyczny komiks, który zyskał uznanie zarówno u Starszego jak i Młodszego, dlatego polecamy! 
Jest tak pięknie wydany, że świetnie wpisuje się na listę do Świętego Mikołaja.

źródło ilustracji: Kultura Gniewu
1 komentarz:

  1. Ten komiks ma jedną, za to zasadniczą, wadę: jest za krótki! A duże rozkładówki to bomba!

    OdpowiedzUsuń