18 grudnia 2012

Niezwykły Święty Mikołaj

Znacie Pettsona i Findusa?Czy już wiecie, że seria książek o tej sympatycznej dwójce przyjaciół powiększyła się o kolejną przygodę? Tym razem bardzo świąteczną.

Ta książka jest zdecydowanie obszerniejsza od pozostałych, liczy ponad 130 stron. To dobra wiadomość dla miłośników sympatycznego staruszka Pettsona i jego kota Findusa, który nosi spodnie na szelkach i potrafi mówić.

Niezwykły święty Mikołaj
tekst i il. Sven Nordqvist
przekład: Magdalena Landowska
Media Rodzina, 2012


 "Jedynym prezentem jaki chcę, jest to, by przyszedł do nas Mikołaj, tak żebym mógł go zobaczyć. Jak nie przyjdzie, już nigdy nie będę obchodził Bożego Narodzenia" - mówi na początku grudnia kot Findus.

To niezłe wyzwanie dla Pettsona, bo wie, że Findus nie żartuje. Wie również, że Mikołaj nie istnieje....  Jednak Pettson obiecuje Findusowi, że Mikołaj na pewno do niego przyjdzie. W ten sposób bierze sobie na głowę zmartwienie, które wypełni mu czas aż do samej Wigilii. Nie tak łatwo jest bowiem "załatwić" wizytę Mikołaja w domu dla ...kota! Gdyby sam się przebrał, Findus by go rozpoznał, a nie może przecież poprosić o pomoc sąsiada, żeby przebral się za Mikołaja i przyszedł do jego kota :-)
Staruszek Pettson postanawia więc skonstruować kukłę Mikołaja. Ale to musi być chodząca kukła! Nie jest to oczywiście takie proste, zwłaszcza że Findus chodzi za swym panem krok w krok.

Piękna i klimatyczna historia, w sam raz na grudniowe dni. Jest w niej sporo humoru, takiego absurdalnego jak lubię, ale też szczypta magii i klimat szwedzkiej prowincji.
Ta książka to opowieść o tym, co jesteśmy w stanie zrobić dla kogoś kogo kochamy...

Książki tego autora są zwariowane, absurdalne a przy tym opowiadające o zwykłych na pozór sprawach, i ... cudownie zilustrowane!

Polecamy Wam jeszcze przed świętami tę zabawną historię. Dużo w niej śniegu, fantastycznych ilustracji, gdzie gadające kury mają zasłonki w kurniku i wożą w wózkach swoje jaja (!), a Findus suszy się nad piecem razem ze skarpetami :-) 
Młodszy i Starszy zachwyceni! Zachwyćcie się i Wy :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz