7 czerwca 2012

Tajemnica kempingu

Tajemnica kempingu
Martin Widmark
ilustracje: Helena Willis
Wydawnictwo Zakamarki, 2012


To już szesnasta część przygód Lassego i Mai wydana w Polsce. Tym razem opowiada o ostatnich dniach wakacji dwójki młodych detektywów. Mój Starszy, który na wakacje czeka z utęsknieniem, w szkolnym wypracowaniu napisał, że"chce pojechać na basen, grać na komputerze i bawić się z bratem". Proszę jaki mało wymagające dziecko! :-)
A tymczasem Lasse i Maja wybierają się na kilka dni pod namiot. Jedzie z nimi niejaka Miranda i jej małpka. Jadą na rowerach, bo kemping znajduje się 4 km za miastem. Na miejscu spotkają ciekawych turystów - rodzinę Bekonów z synami dzikusami a nawet jedną czarownicę! Dowiedzą się też, że na połowie raków można nieźle zarobić! Ich spokojny wypoczynek zakłócą jednak tajemnicze kradzieże. Najpierw zginą zebrane przez nich grzyby, które mieli zjeść na kolację, potem połów wart dziewięć tysięcy koron! Poszkodowanym jest właściciel kempingu. Tak, najwyższy czas aby Lasse i Maja wkroczyli do akcji.

Starszy po przeczytaniu przyznał, że miał problem z ustaleniem winnych. Rzeczywiście, zakończenie tej części jest dość ciekawe i dzieci z pewnością będą zaskoczone.
Zatem polecamy wakacyjną historię detektywistyczną tuż przed wakacjami.
A każdemu kto ma dzieci, które nie bardzo lubią czytać i wolą gdy robią to rodzice -polecam tę serię. Mój syn z szybkością błyskawicy przeczytał każdą dotychczasową część Biura Detektywistycznego Lassego i Mai. Zawsze od początku do końca, bez żadnych przerw! Bo przecież trzeba jak najszybciej dowiedzieć się kto tu jest winny i przekonać się czy samemu dobrze się kombinowało!
Znam wielu rodziców, którzy wychwalają tę serię. Rzeczywiście dzieciaki pochłaniają te książki same bez niczyjej pomocy i ...wciąż chcą więcej, więcej!
My też czekamy na kolejny tytuł!

1 komentarz:

  1. Moja Siostra czyta książki z tej serii, więc i ten tytuł jej podsunę :)

    OdpowiedzUsuń