9 maja 2012

Ella i przyjaciele

Tę książkę pożyczyła Starszemu jego koleżanka.(dziękujemy Natalko!)
- To dla Adasia. Kiedy ją czytałam to bardzo się śmiałam i mama też - powiedziała wręczając mi ją.- Mam nadzieję, że spodoba się Adasiowi.
Oj, spodobała! Do tego stopnia, że co chwilę wybuchał śmiechem, czytał nam fragmenty na głos, a jeden nawet odczytał naszej sąsiadce, którą bardzo lubimy :-)

Ella i przyjaciele. Tom 1
Timo Parvela
Nasza Księgarnia

Zabawne przygody pierwszoklasistów, nad którymi pieczę sprawuje pan wychowawca. Jako, że dzieci mają dość bujną wyobraźnię, są trudni do opanowania, a w dodatku większość z nich ma objawy nadpobudliwości ruchowej, ich szkolne życie obfituje w wiele ciekawych zdarzeń. Ciekawych i bardzo zabawnych dla czytelników. Ich wychowawca pewnie tak by tego nie podsumował. Książka składa się z trzech działów podzielonych na krótkie rozdziały. Czytamy o tym jak dzieciaki starały się pomóc swojemu wychowawcy podejrzewając, że jest szantażowany, potem o ich wyprawie do teatru i o wycieczce klasowej. Narratorem opowiadań jest jedna z dziewczynek.
Podczas czytania starsi i młodsi świetnie się bawią. No, może u rodziców pojawia się czasem chwila refleksji nad trudnym zawodem nauczycieli :-)
Ilustracje na okładce jakieś takie znajome. Tak, to kreska dobrze nam znana! Narysował je Markus Majaluoma znany nam z serii książek o super tatusiu - Pawle Różyczko!

Na tylnej okładce czytamy:
UWAGA: Książki o Elli są niebezpieczne. Grożą wielokrotnymi wybuchami śmiechu.
WSKAZANIA: należy unikać lektury w miejscach publicznych
Coś w tym jest :-) My w każdym razie będziemy szukać kolejnych tomów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz