27 grudnia 2011

Gucio i Cezar


Gucio i Cezar
Krystyna Boglar
il. Bohdan Butenko
Wydawnictwo Dwie Siostry, 2011


Czy pamiętacie z dzieciństwa kultowy komiks o przygodach dwójki przyjaciół – hipopotama Gucia i psa Cezara? Wielkiego łakomczucha i jego rozważnego kompana? Wciąż wplątują się w jakieś tarapaty albo wyruszają na ratunek tym którzy są w potrzebie. Raz jest to porwana królewna Felicja innym razem ratują cały świat zatruwany przez czarną chmurę. Jednego dnia wyruszają na poszukiwanie krainy gdzie Pieprz Rośnie, a innego marzą o wyprawie na księżyc. W komiksach nie zabraknie więc przedziwnych przygód, porwań, szpiegów, piratów, lochów i pułapek. Gucio i Cezar dzięki swej przyjaźni umieją pokonać wszelkie przeciwności.

To sympatyczne, ciepłe i pełne humoru opowieści dla każdego. Dla dzieci, które dopiero uczą się czytać, dla nieco starszych i dla rodziców, którzy chętnie powrócą do lat dzieciństwa.


Gdy książka zjawiła się w naszym domu Ga-daś zasiadł z nią w fotelu aby tylko ją przejrzeć. Ale nie mógł się od niej oderwać i po ok. godzinie... skończył ją czytać. Raz po raz wybuchał śmiechem podczas czytania i wołał: „Mamo, ale super komiksy!
I ja też to potwierdzam!
W tym pięknym, nowym (dość ciężkim) wydaniu znajdziecie wszystkie komiksy, które w latach 70-tych były wydawane w formie papierowych zeszytów. Wielka gratka dla wielbicieli kreski mistrza Butenko i twórczości Krystyny Boglar. Naprawdę świetny pomysł aby to wydać po latach i to w takiej formie!

Oto przygody, które zawiera nowe wydanie:
„Gucio i Cezar na tropie tabliczki mnożenia”
„Gucio i Cezar tam gdzie pieprz rośnie”
„Gucio i Cezar budują rakietę”
„Gucio i Cezar ratują Felicję”
„Gucio i Cezar w walce z Zatruwaczem”

Na podstawie historyjek powstało kilka odcinków filmu animowanego. Znalazłam jeden na YouTube.

1 komentarz: