30 października 2011

Zbyt późno...

Dni coraz krótsze... Praca, dom, dzieci.... Mnóstwo książek na półce - przeczytanych, czekających na przeczytanie, czekających na opisanie.... Wieczór zbyt krótki... "Dziś jest już zbyt późno, blog musi poczekać" - myślę od kilku dni.
- Mamo, przeczytaj mi jeszcze jeden rozdział - prosi Gadaś.
- O nie.. jest już ZBYT PÓŹNO - mówię odkładając książkę.
- Mamo, chce ułożyć wieżę z klocków - prosi Trunio.
- O nie, jest już ZBYT PÓŹNO, pora spać - tłumaczę małemu.
Tak naprawdę ZBYT PÓŹNO dotyczy każdego z nas. Dlatego książkę o KRAINIE ZBYT PÓŹNO, do której wybrał się mały Riccardo mogę polecić każdemu z Was... Czy jesteście tak odważni jak on, by tam się wybrać? :-)

"Zbyt Późno"
Giovanna Zoboli
il. Camilla Engman

Wydawnictwo Entliczek


"Teraz jest zbyt późno, mówi mama. Nie można wychodzić. Wrócilibyśmy zbyt późno. Mówi tata.. Ale ja chcę wrócić zbyt późno, odpowiada Riccardo".
Mały Riccardo ma dość siły i dość odwagi by wyruszyć do krainy Zbyt Późno. Mimo, że droga do tej krainy jest Zbyt Długa, Zbyt Ciemna i Zbyt Pusta.... Małemu chłopcu towarzyszą duży niedźwiedź na rowerze, biały kot w żółtej kurteczce i pani Jeleniowa, która każdego ranka podlewa grzyby w doniczkach. Prawda, że oryginalne towarzystwo? :-)
- hihi, grzyby w doniczkach! mamo, zobacz! - śmieją się moje chłopaki i wieczorami proszą aby przeczytać im "Zbyt Późno" bo na tę książkę nigdy nie jest ZBYT PÓŹNO :-)
Dzięki tej książce możemy wybrać się do krainy Zbyt Późno razem z dziećmi.Spójrzcie na te proste, oryginalne ilustracje.
Niebanalna opowieść o dziecięcej potrzebie wolności, o odwadze i marzeniach, które warto realizować. O tym, że jest to łatwiejsze, gdy ma się przy sobie przyjaciół.
„Zbyt Późno” jest owocem współpracy dwóch cenionych artystek - włoskiej pisarki Giovanny Zoboli i szwedzkiej ilustratorki Camilli Engman. A w Polsce to pierwsza wydana książka Wydawnictwa Entliczek. Daje ona obietnicę na kolejne ciekawe pozycje dla najmłodszych. Cieszę się bardzo, że powstają coraz to nowe wydawnictwa, które oferują naszym dzieciom i nam książki niebanalne i ciekawe. Polecam!

1 komentarz:

  1. Już po okładce domyśliłam się, że ilustratorka jest ze Szwecji ;-). Książka wydaje się być całkiem ciekawa.

    OdpowiedzUsuń