20 września 2011

1,2,3 - liczę ja, liczysz ty! :-)


1,2,3
seria: Mały uczeń
tekst: Brenda Apsley
tekst polski: Urszula Kozłowska
Wydawnictwo WILGAJak powinna wyglądać eukacyjna książka dla malucha? Musi być ciekawa, kolorowa, tekst powinien być krótki i najlepiej żeby jeszcze coś się ruszało, coś przekręcało, żeby coś się po prostu.... DZIAŁO!

Taka właśnie jest książka 1,2,3 z serii MAŁY UCZEŃ. Historia małego, ciekawskiego pieska Tytusa, która pomoże dzieciom opanować liczenie od 1 do 10, spodoba się na pewno najmłodszym.
Mój trzylatek jest nią zachwycony. Chętnie liczy i z ciekawością odkrywa ukryte obrazki.

Na twardych kartach książki (to istotne w przypadku maluchów) znajdziecie rymowany tekst , sympatyczne kolorowe ilustracje i zadania dla małych czytelników. Każda strona poświęcona jest kolejnej cyfrze. Jest więc wielka cyfra, pod nią krótki rymowany tekst opisujący przygody małego pieska i zadanie dla malucha. Dzieci pomogą liczyć pieskowi małpki, króliczki, aligatory, które spotyka na swej drodze, sprawdzą kogo piesek zębami chwycił za ogon. Będą obracać, kręcić i wysuwać okienka. Z tą interaktywną książeczką nauka liczenia będzie prawdziwą przyjemnością. Do książki dołączone są karty, na których z jednej strony znajdują się cyfry od 1 do 10 a na drugiej obrazki. Karty można wykorzystać nie tylko podczas czytania książki. Świetnie sprawdzą się podczas innych zabaw z dzieckiem.
Świetna książka dla młodych matematyków! :-)

1 komentarz: