6 lipca 2011

Na deszczowe dni i na nudę o poranku

Dziś polecę Wam książeczki edukacyjne o Bolku i Lolku i Koszmarnym Karolku.
Co prawda Koszmarny Karolek nie jest moim ulubieńcem z wielu względów, ale cóż zrobić jeśli starszy syn go uwielbia i czasem (o zgrozo!) naśladuje.... Ale czy wyobrażacie sobie wprowadzenie zakazu na czytanie określonej książki w domu? Ja próbowałam: NIE - dla Koszmarnego Karolka! - mówiłam.
- W takim razie nie będę już nigdy czytał książek - szantażował mnie Ga-daś i nadal przynosił ze szkolnej biblioteki kolejne części...

hmmmm

Nie bardzo w to uwierzyłam ale, pomyślałam że w sumie nie potrafię "zakazać czytania dziecku". Bo Ga-daś Karolka czytuje już sam.

Ale nie o tym chciałam..

Książeczki edukacyjne - z naklejkami, labiryntami, krzyżówkami, angielskimi słówkami. Uczą, bawią i pomagając zwalczyć nudę np. w deszczowe dni. Warto je mieć pod ręką w czasie wakacji. Można zabrać je ze sobą w podróż i wyciągnąć właśnie w taki pochmurny dzień.

W moim domu te książeczki pomagają Ga-dasiowi przetrwać.... poranki. Wyobrażacie sobie dziecko, które wstaje w wakacje o 6:00 lub 7:00 rano? Nie?
Ja mam taki egzemplarz w domu! :-)
Kiedy wieczorem idę spać - kładę na stole różne gazety dla dzieci, właśnie takie książeczki i wiem, ze Ga-daś jakoś przetrwa do 8:00 nie nudząc się :-)
Seria książeczek edukacyjnych o Bolku i Lolku to NOWOŚĆ Wydawnictwa ZNAK. Mimo, że przeznaczona dla młodszych dzieci, mój 8 -latek też się nimi zainteresował. Spodobała mu się ta z angielskimi  słówkami, wielu z nich jeszcze nie znał. Książeczka o dinozaurach pokazuje jak w prosty sposób je narysować. Wszystkich książek jest osiem a każda z nich zapewnia dzieciom świetną zabawę.

Tutaj recenzja z Qlturki.

A o Karolku to może skopiuję ze strony wydawnictwa:

POKRZYŻOWANE KRZYŻÓWKI
"Poznaj świat pokrzyżowanych krzyżówek kryjących koszmarne hasła na różne tematy: koleżanki i koledzy z klasy Karolka, jego ulubione niezdrowe potrawy i karkołomne konkursy z jego urodzinowych przyjęć."

AKCJE W WAKACJE

"Świetna zabawa na deszczowy dzień podczas wakacji: straszliwe sudoku, koszmarne krzyżówki, zakręcone zagadki i tajemnicze testy, z których możesz się dowiedzieć, do jakiego stopnia jesteś koszmarny."
NIEZGODNE ZAGADKI
"Niesamowity trening dla umysłu dzięki Koszmarnemu Karolkowi: wpadnij w wir zakręconych zagadek, spoko sudoku, zaszyfrowanych szyfrów i ambarasujących kalamburów, a potem przejdź do rebusów i powikłanych łamigłówek".


W "Pokrzyżowanych krzyżówkach", które mamy Ga-dasia oczywiście zachwycił bardzo dowcipny wierszyk na temat wymiotów (str. 11). Prawie chciał się go uczyć na pamięć!
"Wyrośnie z tego, wyrośnie z tego" - powtarzam jak mantrę :-)


Wydawnictwo ZNAK

2 komentarze:

 1. Zo też lubi Bolka i Lolka. Poranki z nimi (i z Klubem Przyjaciół Myszki Miki) dają nam, czyli rodzicom jakieś 20-30 minut dodatkowego snu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Koszmarny Karolek faktycznie koszmarny :)Lektura owej książki służy nam do przedyskutowania złych zachowań i poprawienia humorów:)Przecież nie tylko w książce nasze dzieciaki spotykają się z takimi zachowaniami. Lepiej o nich rozmawiać i oswajać, niż nic nie wiedzieć i udawać, że dzieci są wszystkie super grzeczne :)Ostatnio nawet miałam małego Karolka u siebie.
  "Mamo szkoda,że nie byłaś dłużej w dużym pokoju, bo chciałam szybko wyrzucić kilka kawałków mięsa" :))))
  ...no cóż, trudno cały czas być grzecznym ;)
  Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń