25 lipca 2011

Mini ZOO - Człuchów

Miejscowość Człuchów nie leży co prawda w bliskiej okolicy Szczecina ale chcę Wam polecić to miejsce. Być może będziecie przejeżdżać tamtędy tak jak nasza rodzina w drodze do Gdańska (wybraliśmy taką nietypową trasę).
Przed Człuchowem właśnie znajduje się bardzo nowoczesna stacja benzynowa (tutaj mapa dojazdu).
Z wielką radością zrobiliśmy sobie tutaj postój wiedząc, że znajduje się tutaj mini ZOO. Ale to co zobaczyliśmy przerosło nasze oczekiwania! Dzieciaki były zachwycone i my dorośli również.
Na miejscu zastaliśmy m.in.- wspaniały plac zabaw, bezpłatne ZOO o powierzchni ok. 7 ha z 50 gatunkami zwierząt! Mieszkają tu m.in. hipopotam karłowaty, niedźwiedź, Sowa Śnieżna, kangur, żuraw, paw, świnki morskie, kozy, króliki, lamy, małpki, zebry, wielbłąd....Po obejrzeniu zwierząt a nawet ich karmieniu (dostępna karma w pojemnikach za 1 zł), po zabawie na placu zabaw, można skorzystać tutaj z toalety (bardzo czysto i schludnie), zrobić zakupy (od art. spożywczych, prasy po odzież i obuwie) a na końcu zjeść obiad (wspaniała restauracja z klimatycznymi pomieszczeniami). Jeśli podróżuje z Wami pies, dostanie tutaj miskę wody.
Nie skorzystaliśmy ze wszystkich atrakcji jakie czekają na przyjezdnych w tym miejscu, pojechaliśmy dalej, bo czasu mieliśmy mało. Jeśli chcecie zobaczyć zdjęcia tego obiektu i poczytać co jeszcze na Was tu czeka zajrzyjcie na ich stronę. Naprawdę świetne miejsce na odpoczynek podczas podróży.
Powiem jedno - poczułam się lepiej widząc, ze takie miejsca są już w Polsce! :-)
Polecam: CANPOL - Człuchów

2 komentarze:

  1. W tym roku byliśmy w ZOO w Gdańsku. Odwiedźcie koniecznie. To pierwsze ZOO, w którym nie miałam ściśniętego gardła, w którym zwierzęta - w moim subiektywnym odczuciu - były radosne. Możecie to sprawdzić :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Byliśmy, byliśmy tego lata-przejazdem:)

    OdpowiedzUsuń