10 czerwca 2011

EkoZosia

Dzień cukierka bez papierka czyli Ekozosia sprząta świat.
Katarzyna Sowula
il. Agata Dudek

Opowieść o 9 -letniej Zosi, bardzo sympatycznej i dobrze wychowanej dziewczynce, uczennicy klasy III b, wielbicielki koloru zielonego i porządku. To znaczy takiego umiarkowanego... Bo to że pod łóżkiem Zosia ma bałagan, wcale nie świadczy o tym, że Zosia go lubi. Wrogiem Zosi jest jej klasowy kolega – Marek Śmieciuch, który jest bardzo dumny ze swego przezwiska. Marek lubi śmiecić i robić Zosi na złość. Wyobraźcie sobie, takiego Marka, który ma pod ławką kolekcję starych gum, a jego krzesło lepi się od masła i dżemu. Fuuj! Czyściutka Zosia, która nosi zawsze przy sobie pachnące chusteczki i wrzuca papierki do kosza to jego zupełne przeciwieństwo.
Pewnego dnia Zosia postanawia wypowiedzieć wojnę śmieciom i posprzątać cały świat!
Zaczyna od najbliższego otoczenia. Segreguje śmieci a w klasie stawia Śmieciozaura, który "pożera" papierki po cukierkach.
Ta niewielka, zielona książka zmieści się do wakacyjnego plecaka. To nic, że o szkole. Takie historie miło czyta się nawet w wakacje!
Jedyna jej wada – za krótka! Mój Starszy syn nie krył rozczarowania, kiedy historia się zakończyła. I jeszcze coś - po jej przeczytaniu zapragnął mieć patyczaka! Dlaczego? Dowiecie się, gdy poznacie opowieść o Ekozosi :-)
Polecam Mini- Opowieść Ekologiczną!

1 komentarz:

  1. Ciesze sie ze znalazlam Twoj blog. Zaczynam blogowac o dzieciach i nvc i brakowalo mi czegos do polecenia dla mam czytajacych...a tu jestes :) (prepraszam, za brak polskich znakow...klawiatura zyje swoim zyciem) Pozdawiam i zapraszam do siebie

    OdpowiedzUsuń