10 marca 2011

Historyczna chwila :-)

Dziś historyczna chwila - Ga_daś (uczeń klasy pierwszej) przeczytał PIERWSZĄ KSIĄŻKĘ! :-)
Pierwsza, samodzielnie przeczytana, od "deski do deski", licząca 117 stron! 
Jestem z niego dumna i bardzo się cieszę ale... Ale dziwnie się czuję bo nie mogę napisać o niej zbyt wiele o bo jej nie czytałam. Dziwnie tak jakoś... hmmm Do tej pory byłam "na bieżąco" :-)
Na szczęście postać Geronimo Stiltona znam z serialu animowanego. Tytułowy bohater to mysz - dziennikarz, pracujący dla gazety i wciąż wplątujący się w różne niebezpieczne przygody. Ten francusko - włoski serial animowany powstał właśnie na podstawie serii książek. Oto jedna z nich.

Uwaga na wąsy...Nadchodzi Myszogoni!
Geronimo Stilton
Firma Księgarska Olesiejuk

To czwarta książka o Mysiej Wyspie, która położona jest na Oceanie Szczurzym Południowym, gdzie przyroda znajduje się pod ochroną a gryzonie mogą żyć szczęśliwie. Stolicą jest Myszogród i tu właśnie mieszka Geronimo Stilton.

Książka tak bardzo zainteresowała Ga-dasia, że zabrał się do niej nie czekając aż znajdziemy dla niego czas w ciagu dnia. Książka ma duże litery, więc rzeczywiscie nadaje się do pierwszego, samodzielnego czytania. Czytał ją cztery dni i z wielką radością i dumą, dziś rano oznajmił: "SKOŃCZYŁEM"!2 komentarze:

  1. Gratulacje, 117 stron, 7 lat i 4 dni to całkiem niezły wynik:-) już nie pamiętam ale chyba ten etap czytania to tak bardziej na trzecioklasistę przypadał, tym bardziej gratulacje,miejmy nadzieję, że tacy chłopcy (po cichu liczę na to, że moje dziewczynki również dołączą do tego grona)obalą kiedyś ten nieszczęsny raport na temat czytelnictwa w Polsce;-).

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie nad tym pracuję! :-) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń