15 marca 2011

Była sobie Ziemia

Od kilku dni mój starszy syn chodzi za nami po domu i gasi niepotrzebnie zapalone światła, myśli o zbieraniu pieniędzy dla biednych ludzi, oszczędza wodę... A to wszystko za sprawą filmów edukacyjnych, które ostatnio ogląda.

BYŁA SOBIE ZIEMIA

To seria filmów edukacyjnych Alberta Barille, tym razem na temat zagrożeń ekologicznych. Mistrz znany z innych filmów np. "Było sobie życie") wraz z klubem Strażnicy Planety przybliża dzieciom tematy z ekologii i podpowiada co możemy zrobić aby chronić Ziemię. Możemy przecież zrezygnować z otrzymywania reklam, sortować śmieci, oszczędzać wodę itp. Na 6 płytach DVD znajduje się 26 odcinków pełnych ciekawych informacji i dużego źródła wiedzy z ekologii. A to wszystko przekazane w bardzo interesujący i przystępny sposób, tak aby zainteresować najmłodszych.
Oto niektóre tytuły: Cenna woda Sahary, Puszcza amazońska, źródła energii, Cenna woda na Ziemi, Bieda, Recykling, Skutki ocieplenia.
Cena tych pakietów nie jest najniższa (ponad 90 zł za 6 płyt) ale warto wydać taką sumę. Ga-daś po zakupie pierwszej serii - BYŁO SOBIE ŻYCIE, sam zbiera na kolejne :-) 
Polecamy!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz