12 lutego 2011

Zwierzęta Wilkonia

hej, hej Szczecinianie! Kto jeszcze nie był i nie widział sympatycznych zwierząt autorstwa Józefa Wilkonia jutro ma ostatnią okazję. W Galerii Gotyckiej Zamku Książąt Pomorskich, prezentowana jest wystawa "Ilustracja i rzeźba Józefa Wilkonia".
My dziś byliśmy tam cała rodziną i nie żałujemy. Wręcz przeciwnie - cieszymy się, że zdążyliśmy! :-)
Jóżef Wilkoń jest autorem ilustracji i opracowania graficznego do ponad 100 książek dla dzieci i dorosłych wydanych w Polsce oraz 60 książek za granicą.
Zwierzęta Wilkonia, te na rysunkach i te ciosane z drewna czy zrobione z metalu - wszystkie są wyjątkowo przyjazne i sympatyczne. Od razu widać, że autor jest wielkim znawcą i dobrym obserwatorem zwierzęcego świata. Ten bardzo zdolny artysta tworzy wspaniałe dzieła. Koniecznie musicie się o tym przekonać.

Wystawa na Zamku (we wspaniałych wnętrzach Galerii Gotyckiej) - jutro ostatni dzień!
BEZPŁATNIE!


Dziś wieczorem przeczytamy chyba dzieciom jedną z naszych ulubionych książek z ilustracjami Wilkonia, autorstwa Gerdy Wagener. Historia wilczka, który bardzo różnił się od swojego rodzeństwa. Trochę się tym martwił i postanowił zmienić, ale potem okazało się, że jednak najważniejsze jest BYĆ SOBĄ. :-)

"Wilczek"
Gerda Wagener
il. Józef Wilkoń
Wydawnictwo Tatarak

4 komentarze:

 1. Uwielbiam ilustracje i rzeźby Wilkonia! Zazdroszczę, że mogliście sobie teraz popatrzeć na te drewniane i metalowe cuda
  pozdrawiam
  m.

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłam na Targach Książki w Warszawie z dwuipółletnią wówczas siostrzenicą, która po wystawie zwierząt Wilkonia biegała jak szalona dosiadając, za zgodą pana pilnującego wystawy, wszelkich zwierząt, których udało się dosiąść. (http://2.bp.blogspot.com/_SJ1pCAfmXTE/S_DchqNFh3I/AAAAAAAAIt0/mfwxOldL3q4/s1600/DKK+004.jpg)Rzeźby przepiękne - zauroczyłam się:)

  OdpowiedzUsuń
 3. No tak :-) Zapomniałam dodać, że nasi synkowie też biegali jak szaleni wokół zwierząt i próbowali co niektórych dosiadać! :-) Wszystkim się podobało!

  OdpowiedzUsuń
 4. To już wiem, gdzie jutro po śniadaniu wyruszymy;-), dziękuję za informację, nie wiedziałam o tej wystawie.

  OdpowiedzUsuń