6 lutego 2011

Ostrożnie z ogniem!

 Polecam ciekawą serie książek edukacyjnych dla dzieci.


"Ostrożnie z ogniem"
z serii AKADEMIA BEZPIECZNEGO DZIECKA
Justyna Święcicka
il.Olga Reszelska

Pewnego dnia w szkole Tomka miała się odbyć lekcja o pożarze. Tomek na wieść o tym nie był zachwycony. Tymczasem okazało się, że była to jedna z ciekawszych lekcji jakie dotąd miała jego klasa. Były opowieści i wskazówki o tym jak należy się zachować w czasie pożaru. Obowiązkowo zapisano na tablicy numery alarmowe, ćwiczono rozmowy telefoniczne ze strażą pożarną. Na drugi dzień dzieci poszły z wizytą do remizy a do szkoły wróciły na sygnale wozem strażackim!
Kiedy po paru tygodniach w szkole rozległ się sygnał alarmowy uczniowie wiedzieli jak się zachować. Oczywiście klasa Tomka była najlepsza!
Każdy rozdział książki kończy się podsumowaniem najważniejszych informacji jakie trzeba znać. Dzieci znajdą tu wykaz telefonów alarmowych, nauczą się wzywania strażaków na wypadek pożaru, poznają znaki ewakuacyjne i 10 przykazań jak postępować z ogniem. Na końcu książeczki znajduje się LEGITYMACJA KLUBU BYSTRYCH DZIECIAKÓW do wycięcia. TO LEGITYMACJA dla każdego kto przeczytał książkę i wie jak zachować się w czasie pożaru.

To pierwsza z serii książek, którą udało mi się przeczytać i już widzę, że chcę jeszcze! :-) A zwłaszcza mój Ga-daś.
Autorka w bardzo ciekawy i prosty sposób przekazuje dzieciom ważne informacje na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. W historie z życia rodzeństwa Majki i Tomka wplata bardzo dużo cennych informacji. Do tego świetne ilustracje Pani Olgi Reszelskiej i mamy książkę, którą naprawdę warto mieć na półce w domu i dokupić kolejne z tej serii :-)
Polecam!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz