6 lutego 2011

Gwiezdne urodziny

Ostatnio braliśmy udział w "Gwiezdnych urodzinach" pewnej sympatycznej 9 -latki :-)
Urodziny te odbyły się w Planetarium na Wałach Chrobrego. Szczecinianie pewnie wiedzą, gdzie to jest ale nie wszyscy może wiedzą, że można tam zorganizować przyjęcie urodzinowe!
Taka impreza z pewnością zainteresuje nieco starsze dzieci. 
W skrócie podzielę się z Wami moimi wrażeniami.
Dużym wyzwaniem dla dzieci i rodziców jest na początku pokonanie ponad 200 schodów na wieżę!
Weszliśmy tam naszą 4-osobową rodziną. No, może sprecyzuję. Nie wszyscy weszli. Truniek został WNIESIONY. Ten to ma dobrze! :-)
Na górze jest dość chłodno, dlatego mieliśmy na sobie kurtki. Kolejna ważna sprawa to brak toalety. To znaczy jeśli ktoś ma ochotę zejść na dół - proszę bardzo! :-)

Impreza urodzinowa trwa 1,5 godziny. Podczas niej dzieci poznają niebo, gwiazdy i układ planetarny. Oglądają filmy pod kopułą namiotu. Większość  gości (9 -latków) bez problemu odpowiadało na pytania zadawane przez panią, która prowadziła pokaz. Wymieniały planety, szukały gwiazd i z ciekawością wpatrywały się w "niebo", które mieliśmy nad sobą.
To było naprawdę ciekawe. Nawet niespełna 3 -letni Trunio przesiedział w milczeniu u mnie na kolanach cały pokaz.
Potem była przerwa na tort.W kolejnym, wielkim ogrzewanym namiocie, przy stole dzieci odśpiewały "Sto lat" Jubilatce, podjadły, napiły się i poszły na kolejny film o gwiazdach i kosmosie.
Rodzice mogli uczestniczyć w pokazie lub posiedzieć przy rozgrzewającej kawie. Cóż.. temperatura była "strychowa" :-)
Mimo niskiej temperatury jaka panowała podczas przyjęcia, uważam urodziny za udane, ciekawe i oryginalne. Nareszcie coś innego! Ostatnio prawie co tydzień Ga-daś szaleje w różnych salach zabaw świetując 8 urodziny swoich koleżanek i kolegów.
A za moich czasów....
Urodziny wyprawiało się po prostu w domu :-) 

Planetarium
Muzeum Narodowe
w Szczecinie
Wały Chrobrego 3

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz