9 stycznia 2011

Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki

W dawnych budynkach zajezdni tramwajowej przy ulicy Niemierzyńskiej w Szczecinie mieści się Muzeum Techniki i Komunikacji. Oficjalne otwarcie tego miejsca odbyło się po koniec ubiegłego roku. 
Nasza rodzina dotarła tam w ostatnim tygodniu grudnia i powiem szczerze, że wszystkim nam się ta wizyta podobała! Stare samochody, motocykle, zabytkowe tramwaje (do niektórych można wsiadać) i wiele innych ciekawych pojazdów! Chłopcy duzi i mali na pewno będą zachwyceni a dziewczynki? Dziewczynki z pewnością też!
W muzeum oprócz wystawy zabytkowych pojazdów i innego sprzętu  jest także interaktywna wystawa doświadczeń -EUREKA.
W budynku znajduje się również sklepik z pamiątkami, gdzie można zakupić m.in. koszulki z Fiatem 126 p lub z Syreną,małe modele samochodów oraz inne drobiazgi.


Naszego starszego syna bardzo zainteresowały zestawy kartek 3 D. Są na nich jednoślady oraz inne pojazdy, które można oglądać po nałożeniu specjalnych okularów. Teraz ilekroć ktoś nas odwiedza Ga-daś zaprasza go na "pokaz 3 D" :-) Natomiast kompletnym "niewypałem" okazał się zakup puzzli z 500 elementami. Niestety nikt z naszej rodziny nie ochoty ich układać :-) Kto jest chętny?

Namawiam wszystkich ze Szczecina i okolic do odwiedzenia tego miejsca.
Niektórzy przypomną sobie może tramwaje na korbę albo autobusy tzw. "ogórki".

Polecam jeszcze obejrzenie tego filmu. On wprowadzi Was w atmosferę tego miejsca i dowiecie się z niego więcej, bo ja to ..humanistka jestem i z techniką u mnie nie bardzo :-)


A tę stronę przy okazji polecam:

2 komentarze:

 1. Zastanawiam się czemu mnie tam jeszcze nie było!!! Mam na Niebuszewo jakieś dwa i pół kilometra :-)))
  Pozdrawiam serdecznie. Nawiasem mówiąc jak to jest że spotykamy się w Necie, a z Twoich notek wynika, że w realu też nie miałybyśmy ze spotkaniem większych problemów...

  OdpowiedzUsuń
 2. Pewnie, że nie bo Szczecin taki duży przecież nie jest, ale Internet podobno "zbliża" ludzi. Coś w tym jest! :-) Może już się mijałyśmy na ulicach naszego miasta, kto wie?
  Do Muzeum - koniecznie!
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń