8 listopada 2010

Książka dla prawdziwych chłopaków

Gdybym miała podpowiedzieć Mikołajowi co może przynieść chłopcu i włożyć pod poduszkę 6 grudnia, to szepnęła bym mu do ucha: „Hej, Mikołaju! Słyszałeś o takiej super książce dla prawdziwych chłopaków? To książka, którą każdy chłopiec powinien mieć na półce! Mikołaju, nie zwlekaj tylko zajrzyj na stronę wydawnictwa WILGA i sprawdź!”
Mikołaj zapewne ma swojego laptopa i łącze internetowe. Zagląda na stronę i co czyta?

"101 rzeczy które musisz zrobić, zanim dorośniesz"
(albo zanim zrobisz się za stary, żeby się nimi cieszyć!)
Książka dla prawdziwych chłopaków.
wiek: od 6 lat

„To jest książka, o której Adam Słodowy mógłby tylko marzyć! Książka idealna dla spryciarzy - majsterkowiczów, ciekawskich eksperymentatorów, miłośników sztuczek i żartów, nietypowych gadżeciarzy i tych, którzy w krótki weekend chcieliby przeżyć wielką wyprawę życia.
Oto kilka, spośród mnóstwa, propozycji zabaw: zrób latawiec, huśtawkę, domek dla lalek, samolot z papieru, animację na kartach książki, naucz się żonglować, zostać autorem kryminału, rozpal ogień bez zapałek, sprzedaj stare rzeczy, wyhoduj kryształ, skonstruuj kompas, rozpuść ząb w coli, zrób baterię, wygraj spór, zaczaruj monety, zbuduj radio, rób żarty, naucz się sztuczek karcianych i szyfrów w korespondencji, naucz się alfabetu Morse`a i podstaw pierwszej pomocy.
"101 rzeczy..." to książka podzielona na sześć obszernych rozdziałów: majsterkowanie, rozrywka, nauka, gadżety, sztuczki i survival, które składają się na ogromną instrukcję do świetnej zabawy zarówno dla dziewczyn, jak i chłopaków. Ta książka rozbudza wyobraźnię, ćwiczy logiczne myślenie, umiejętność planowania oraz sprawności manualne. Wygodny format ułatwia korzystanie z doskonale opisanych i dokładnie zilustrowanych pomysłów, podpowiedzi i sztuczek.”
Ta książka jest naprawdę wspaniała! Wydana w twardej oprawie przypominającej segregator zawiera mnóstwo propozycji zabaw i eksperymentów. Co prawda od momentu jak znajdzie się w waszym domu musicie być bardzo ostrożni. Wasi synowie zainspirowani kolejnym rozdziałami będą chcieli wywołać  w domu piorun przy pomocy grzebienia, założą hodowlę dżdżownic i kolonię mrówek, potem będą wciąż pytać czy czasem nie macie jakiegoś zęba na zbyciu (Rozpuść ząb w coli). Jak zaczniecie kichać to znak, ze syn doszedł do strony 139 – „Zrób samodzielnie proszek na kichanie”. Mówię Wam – będzie ciekawie! :-) Być może przyłączą się do nich tatusiowie i wtedy bądźcie czujne drogie Matki! :-) Ta książka może zainspirować nie jednego dowcipnisia!
A tak na serio, to na prawdę polecam szczerzę tę książkę. Na pierwszych stronach jest nawet instrukcja jak zrobić samolot z papieru i przypomnienie zabawy w piekło- niebo (pamiętacie składanie karteczek i wróżenie z nich?). A pod koniec wiele już poważniejszych tematów – jak rozpalić ognisko bez użycia zapałek,  uruchomić samochód awaryjnie (to dla starszych, ewentualnie młodsi mogą pouczyć rodziców), jak odczytać ślady zwierząt albo jak zmniejszyć ślady ukąszeń.
Przejrzysty tekst i wskazówki a do tego ilustracje.
Oczywiście wiele z tych zadań młodsze dzieci muszą wykonywać pod czujnym okiem rodziców i o tym należy pamiętać! Idealna na prezent dla wszystkich chłopaków! Może im towarzyszyć przez wiele lat. Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz