23 października 2010

Poczytaj mi mamo!

Czy pamiętacie z dzieciństwa tę serie małych książeczek? W mojej pamięci zachował jedynie ich kształt, okładka i ten napis. Nie pamiętam jednak samych bajek... Dlatego z niecierpliwością czekam na listopadowe wydanie pierwszej części zbioru serii tych książeczek, które ukaże się nakładem Naszej Księgarni. Może jak zacznę czytać wspomnienia powrócą?
Na stronie wydawnictwa czytamy:
Z okazji dziewięćdziesięciolecia "Naszej Księgarni" postanowiliśmy zebrać w kilku tomach najpiękniejsze książeczki, które przez lata ukazywały się w serii "Poczytaj mi, mamo". Publikujemy je w niezmienionej szacie graficznej, aby bajkom naszych wielkich pisarzy znów, jak kiedyś, towarzyszyły prace wybitnych plastyków. W "Poczytaj mi, mamo. Księdze pierwszej" otwieramy drzwi do pełnego magii i nostalgii królestwa naszego dzieciństwa.

Książka wydana w twardej oprawie będzie liczyła 280 stron! Zmieszczą się w niej opowiadania m.in. Joanny Papuzińskiej, Heleny Bechlerowej, Janiny Porazińskiej i Danuty Wawiłow. Wśród ilustratorów znajdziemy m.in. Edwarda Lutczyna, Marię Orłowską - Gabryś i Zbigniewa Rychlickiego.
W księgarniach będzie dostępna po 10 listopada.
Czekam z niecierpliwością :-)

1 komentarz: