16 października 2010

Bardzo głodna gąsienica

Ostatnim hitem książkowym mojego 2,5 letniego Trunia jest książka o gąsienicy :-)
Powiem Wam, że rozumiem ten wybór doskonale. Tę książkę doceniło wiele milionów ludzi na całym świecie. Wyobraźcie sobie, że powstała w 1969 roku (niedawno obchodziła 40-lecie) i nadal jest wielkim hitem!
Książeczka wydana po raz drugi w Polsce (w 2008 roku) ma twarde strony i jest podziurawiona w środku! Ale nie martwcie się - tak ma być :-)
Historia małej gąsienicy, która przez kolejne dni tygodnia bardzo dużo je, potem buduje dla siebie kokon aby zmienić się w pięknego motyla. I tak za sprawą tej małej uroczej książeczki nasz maluch dowiaduje się, w co zmienia się gąsienica, uczy się dni tygodnia, liczb od 1 do 6 oraz poznaje nazwy wielu owoców. Prawda, że sporo wiadomości jak na taką krótką lekturę?
Do tego dorzućmy jeszcze piękne ilustracje i te otworki w kartkach! :-) Świetna zabawa! Polecam!
Czytałam, że autor po wydaniu tej książeczki zdobył taką sławę, że porzucił swoje dotychczasowe zatrudnienie i zajął się tylko pisaniem i rysowaniem książeczek dla dzieci.

"Bardzo głodna gąsienica"
Eric Carle
Wydawnictwo Tatarak, 2008

1 komentarz:

  1. Nie spotkałam tej książeczki, myślę, że mojej niespełna 2,5 latce też by przypadła do gustu. Choć ostatnio uwielbia książeczki, w których trzeba coś bądź kogoś odszukać.

    OdpowiedzUsuń