3 sierpnia 2010

Lis detektyw

"Joachim lis detektyw dyplomowany" Ingemara Fjell to pięknie wydana i zilustrowana książka dla dzieci wydawnictwa DWIE SIOSTRY, w serii MISTRZOWIE ILUSTRACJI.
Ciekawa historia o lisie Joachimie, który postanowił zerwać z rodzinną tradycją i porzuca zawód szewca. Kończy Korespondencyjny Kurs Dla Detektywów Prywatnych i po kilku dniach rozpoczyna swoje pierwsze poważne śledztwo. W Modrzejewie, miejscowości zamieszkanej przez zwierzęta leśne, zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Znikają przedmioty a najczęściej jedzenie. Kto za tym stoi? Lis Joachim Detektyw Dyplomowany wraz ze swym pomocnikiem Gwidonem biorą sprawy w swoje ręce. Zaopatrzeni w lasso (do złapania złoczyńcy) i stosując wiele metod opisanych w korespondencyjnym kursie Detektywów Dyplomowanych rozpoczynają śledztwo.
Jeszcze nie wiem jak się zakończy bo jesteśmy z Adasiem w trakcie czytania ale szczerze polecam tę sympatyczną opowieść na wakacyjne dni i nie tylko.
 Trudno się od niej oderwać i tylko ból gardła przy głośnym czytaniu ratuje mnie od przeczytania jej w całości Ga_dasiowi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz