17 sierpnia 2010

Detektywistyczne biuro...

Po Lisie Detektywie znów rozwiązujemy  z Ga_dasiem zagadki kryminalne! Tym razem z bohaterami serii książek o detektywistycznym biurze Lassego i Mai. Akcja tych książek rozgrywa się w małym miasteczku w Szwecji. Główni bohaterowie to para przyjaciół. Ich małe biuro detektywistyczne mieszczące się w piwnicy, przyjmuje każde zlecenie. W swoim biurze mają wszystko czego potrzeba w pracy detektywa. Jest tam m.in. aparat, lornetka, szkło powiększające, latarka no i to co najważniejsze - sejf , do którego chowają  zarobione pieniądze. Jak szukają zleceń? Prawie całe miasto jest oplakatowane. Na latarniach i bramach wiszą kartki, na których jest napisane:
Biuro detektywistyczne Lassego i Mai
przyjmie każde ciekawe i niebezpieczne zlecenie.
Oodnajdujemy zgubione portfele i zaginione koty.
Niskie ceny +VAT.

W ich miasteczku ciągle dzieje się coś podejrzanego i gdy tylko policja jest bezradna Lasse i Maja przystępują do działania. Ktoś kradnie diamenty ze sklepu jubilerskiego? Proszę bardzo - para przyjaciół rozwikła zagadkę w jeden dzień. A kto okrada widzów podczas przedstawień cyrkowych? ha! I na to znajdą odpowiedź. Wygląda na to, że te dzieciaki wychowały się na książkach o Sherlocku Holmesie. :-)
Polecam szczerze serię tych książek.  Przeczytaliśmy je z prawdziwą przyjemnością. Duże litery zachęcą starsze dzieci, do samodzielnego czytania.
W Szwecji te historie są od kilku lat w czołówce listy bestsellerów literatury dziecięcej.
My do tej pory przeczytaliśmy:
"Tajemnica diamentów".
"Tajemnica cyrku".
autor:Martin Widmark
wiek: 6+
Wydawnictwo ZAKAMARKI


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz