17 sierpnia 2010

Chcę być kochana.... :-)

Niektóre książki muszą odleżeć swój czas na półce :-) Ta właśnie "odleżała". Była dodatkiem do jakiegoś numeru ZWIERCIADŁA. Sięgnęłam po nią od niechcenia. "A czegóż to ja się mogę z niej dowiedzieć?" Ale...ale...:-)
Książka to zapis rozmów Katarzyny Miller z Ewą Konarowską. Takie babskie gadanie..a ile w tym życiowej prawdy! Ileż można się dowiedzieć!
Będę ją polecać wszystkim kobietom - wolnym i mężatkom. Tym szczęśliwym i tym poszukującym szczęścia. Panom można czytać z niej urywki (co ja też czyniłam). To książka o kobietach, miłości, poszukiwaniu jej, o trudnych związkach i przyjaźni.O tym jak ważne jest nasze dzieciństwo i relacje z rodzicami dla naszego późniejszego życia.
Tak na prawdę wiele z nas marzy o rycerzu na białym koniu, który będzie nas wielbił i na którego ramieniu oprzemy się i będziemy iść przez życie.Ale cóż...Kobietki! Rycerze wyginęli! :-) A poza tym faceci są tak samo skomplikowani jak i my...
Bardzo spodobał mi się podział wg. Agnieszki Osieckiej, który obie Panie omawiają. Otóż Osiecka zrobiła podział na: Wiecznego Chłopca, DostojnikaPana Cześka
W skrócie powiem Wam, że WIECZNY CHŁOPIEC  to mężczyzna oczytany, kulturalny, mający dobry bajer, zna się na filmie,książkach, na randkach mówi wiersze, śpiewa pod oknem, daje kwiaty, po prostu jak spotka boginie swego serca to ją wielbi, wielbi.... Do czasu jak mu się ona nie znudzi i nie spowszednieje. Potem szuka kolejnej miłości bo on kochać musi stale! :-)
DOSTOJNIK...hhmmm mężczyzna postawny, poważny, ma władzę, jest KIMŚ a kobieta to dla niego ukoronowanie jego pozycji. To ktoś do pokazania, do pochwalenia...
A Pan Czesiek? ha! :-)
Pan Czesiek zreperuje kran, zrobi zakupy, przytuli, pocieszy...książek nie czyta co prawda, woli mecze ale kobieta może poczuć się przy nim bezpiecznie.
No i drogie kobitki...Problem chyba w tym, że my za często zakochujemy się w dwóch pierwszych typach zamiast szukać Pana Cześka.
Która z Was trafiła na jakiś MIX? Palec w górę? :-)
Książkę można kupić jeszcze na allegro, sprawdzałam. Naprawdę polecam. Do poczytania i refleksji nad sobą i bliskimi.

"Chcę być kochana tak jak chcę"
Katarzyna Miller i Ewa Konarowska
Biblioteczka ZWIERCIADŁA

"Najważniejsza miłość jest najbliżej"
Katarzyna Miller

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz