11 sierpnia 2010

Baranek Shaun

Wielbiciele Baranka Shauna oraz Wallaca i Gromita łączcie się!:-) Do wrześniowego numeru DZIECKA jest dołączona płyta VCD z 7 przygodami Baranka Shauna. Biegnijcie do kiosków, sklepów i kupujcie!
Dla tych co nie wiedzą o czym mówię: (wiem, że są tacy na świecie :-))
Wallece i Gromit to bohaterowie m.in. takich animowanych filmów jak oskarowe "Wściekłe gacie", 'Kwestia tycia i śmierci", "Podróż na księżyc" czy "Golenie owiec", gdzie pojawia się po raz pierwszy właśnie baranek Shaun.
Przygody Walleca i Gromitta lubią nie tylko dzieci. Dominuje tu humor abstrakcyjny a akcja ma złożone tło. Wallec to typowy Brytyjczyk, flegmatyczny stary kawaler,  mający na swoim koncie  przynajmniej jeden romans ("Kwestia tycia i śmierci"). Do tego jest nawiedzonym wynalazcą, co świetnie pokazane jest w filmie "Wściekle gacie". Jego pies Gromit czyta, gotuje a nawet robi na drutach i wydaje się bardziej odpowiedzialny i bystry od swego pana. 
Baranek Shaun pojawił się na początku w jednym z odcinków o przygodach Walleca i Gromita a po 11 latach stworzono osobną serię z jego przygodami. Dziś jest ich podobno ok. czterdziestu.
Twórcą tej animowanej, plastelinowej serii jest Nick Park.
Nasza rodzina zawsze w całości zasiada przed telewizorem, aby obejrzeć zwariowane przygody tych bohaterów. Każdy z nas odbiera te historie na swój sposób ale wszyscy dobrze się bawimy.
Polecam!


PS. Ostatnio znaleźliśmy grę z Barankiem  w internecie. Ga_daś doszedł już do 10 poziomu :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz