8 marca 2010

8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet


Kobietki, dziś nasze święto!
Czy wiecie, że to coroczne międzynarodowe święto obchodzone jest, jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet?
Szkoda tylko, że dzięki wspomnieniom z PRL-u kojarzy się głównie z goździkiem i rajstopami wręczanymi paniom w zakładach pracy. A szkoda...
Przez niektórych święto bojkotowane, przemilczane. Ale czyż nie każdy pretekst jest dobry aby móc świętować? Mają swoje święto babcie, dziadkowie, dzieci. Dlaczego mamy nie świętować DNIA KOBIET? (Panowie niech w końcu ustalą kiedy oni maja swoje święto).

To taki dobry pretekst aby zatrzymać się na chwilę, poczuć się KOBIETĄ a nie tylko - mamą, gospodynią domową, studentką.
Kobietki zróbcie tego dnia coś dla siebie! Ustalcie, że 8 marca należy do Was!
W zależności czego pragniecie - urządźcie BABSKI WIECZÓR (dzieci zostawcie tatusiom), wyskoczcie na dłuuugie zakupy (mąż oczywiście daje Wam kartę do bankomatu), a może ucieszy Was wizyta u fryzjera lub u kosmetyczki? A co powiecie na dobrą kawę i książkę w ciszy własnego domu (rozwrzeszczane maluchy z tatusiem na dłuuugim spacerze)?. Albo jeśli chcecie to spędźcie ten dzień w towarzystwie swego mężczyzny (kolacja przy świecach, wyjście do kina).
Chodzi o to żeby ten dzień był inny niż pozostałe i żeby należał do WAS!
Co Wy na to? Czy taki 8 marca nie będzie fajny?

Ja póki co przyjęłam rano od swoich 3 facetów bukiet tulipanów i tabliczkę czekolady. :-)
Po wyjściu dwóch starszych (praca,przedszkole) wzięłam się za sprzątanie i gotowanie obiadu.... Wieczorem nie wyjdę z domu bo mam chore gardło i ledwo mówię...Ale, ale....jeszcze coś wymyślę aby ten dzień należał DO MNIE! :-)
Czego i Wam życzę!


"Kobiety są jak kwiaty
kwitną w promieniach męskich spojrzeń"


hmmmm....coś w tym jest :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz