9 lipca 2009

Urodziny w Smętowicach

W swoje urodziny Adaś obudził się o 6:30 i rzekł do swego szanownego ojca:
- Wstawaj leniu!
Tatuś przewrócił się na drugi bok a wtedy Adaś ruszył na poszukiwanie prezentów.
Prezenty były, laurka i balony też. Tak jak zamówił. Wszystko jak trzeba! :-)
Po przejrzeniu prezentów włączył sobie film o Pippi i dzięki temu cała reszta rodziny mogła spokojnie spać do ok. 8:00. :-)
Kolejną atrakcją tego dnia było zawiezienie Adasia, zgodnie z jego życzeniem do Smętowic. Smętowice (pomimo smętnej nazwy) to miejsce bardzo radosne i przyjazne dzieciom. Jedzie się tam ok. 10-15 min. z centrum miasta. Kierujemy się na Przecław. Za Przecławiem, po prawej stronie trudno nie dostrzec z daleka seledynowego domu z czerwonym dachem. W Smętowicach pewna bardzo miła pani prowadzi gospodarstwo agroturystyczne. To okazja dla mieszczuchów! Możemy pokazać dzieciom jak wygląda koza, krowa, osioł, koń, paw, alpaki, struś no i kura co znosi te jaja, które w sklepie leżą na półkach :-) Oprócz zwierząt na ogromnym terenie gospodarstwa, gdzie rośnie piękna, zielona trawka jest plac zabaw dla dzieci – huśtawki, drewniany domek, piaskownica, zjeżdżalnia, indiański wigwam. No i to co jest dla mojego Adasia najważniejsze jest też trampolina do skakania! Adaś w czasie pobytu w Smętowicach spędził ok. 2,5 godz. skacząc na niej, w pozostałych 30 min. pobawił się trochę na placu zabaw, pooglądał zwierzęta, miał szansę trzymania w objęciach małej 2 tyg. kózki. Kózka ta w pewnej chwili wyrwała się i uciekła innemu dziecku. Uciekała tak szybko, że kilka osób plus pies FOX starało się ją złapać i wiecie kto z pełnym poświeceniem padając na kolana ją złapał? – Mój dzielny MĄŻ! :-)
W Smętowicach poznaliśmy pewną 6- letnią kurę, która przybyła tutaj aż z Niemiec. Mieszkała tam sobie z pewnym panem w mieszkaniu w bloku ale ze względu na sąsiadów jej właściciel musiał ją oddać. Żegnał ją podobno ze łzami w oczach. Miastowa Kura powoli przystosowuje się do życia wiejskiego :-)
Polecam Smętowice wszystkim spragnionym dużej przestrzeni, zielonej trawy, zwierząt i pięknych widoków. Jest to też świetne miejsce do urządzania urodzin dla dzieci.
Za wstęp płacimy 8 zł od osoby (dzieci do lat 3 bezpłatnie) a wstęp z ogniskiem 10 zł od osoby.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz