26 lipca 2009

Bajki edukacyjne dla dzieci

Każde dziecko od kiedy zaczyna mówić zadaje bardzo dużo pytań, prawda? Musimy na nie odpowiadać a czasem są one bardzo skomplikowane. No cóż... przyznam, że ostatnio muszę dość często zaglądać do internetu aby wytłumaczyć Adasiowi "to i owo".
A poza tym, kupujemy mu bajki edukacyjne. I wiecie co? On naprawdę sporo z nich się uczy! :-) Kiedyś zaskoczył mnie wiedzą o układzie słonecznym. Wiedział,która planeta jest pierwsza a która ostatnia od Słońca. Ale zdarzały się też pytania w stylu:
- Mamo, czy język zaczyna się w brzuchu? :-)

Adaś bardzo lubi filmy z serii:
Rodzina PytalskichTo krótkie historie o małym Wiktorku, który jest dzieckiem ciekawskim i zadaje mnóstwo pytań. Na wszystkie z nich odpowiada jego rodzina. Wiktorek podróżuje w głąb ludzkiego ciała, poznaje budowę aparatu fotograficznego, dowiaduje się jak działa samochód, po co nam łzy, jak działa bateria... To tylko nie które tematy poruszane w tych filmach.Ta seria (13 płyt) bajek to naprawdę źródło wiedzy nie tylko dla dzieci.
Adaś często coś mi tłumaczy a potem, gdy pytam skąd to wie - odpowiada:
- Z Rodziny Pytalskich, mamo!


Kolejna ciekawa seria, to:
Było sobie życieBajka znana pewnie wielu rodzicom z dzieciństwa.
To opowieść o tym jak funkcjonuje ludzki organizm. Wraz z mistrzem przenosimy się w głąb ludzkiego ciała. Z pierwszej płyty dzieciaki dowiedzą się jak powstaje nowe życie. Tak, tak..Od przytulania właśnie! Dlatego Adaś przygląda się ostatnio rodzicom czy nie za bardzo się przytulają :-)
Po za tym zobaczą jak z chorobą walczą białe krwinki, do czego nam szpik kostny, jak pracuje serce, oko, ucho...uff! Sporo tego.
Adaś co prawda jeszcze do szkoły nie chodzi ale na naukę nigdy za wcześnie. Zwłaszcza "podaną" w taki zabawny sposób.
26 odcinków na 6 płytach DVD.

Są jeszcze inne kolekcje:

Był sobie człowiek
Byli sobie wynalazcy
Byli sobie podróżnicy


Adaś już przelicza pieniądze w swojej skarbonce :-)

Ależ te dzieciaki będą mądre jak to obejrzą! :-) A i my sobie odświeżymy wiadomości ze szkoły.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz