1 czerwca 2009

Warto słuchać
Już od dziecka lubiłam słuchać radia. Pamiętam taki program dla dzieci na dobranoc. Był chyba w programie I Polskiego Radia, nazywał się "Supełek". Słuchaliśmy go z bratem już po obejrzeniu Dobranocki w telewizji, czyli ok. 19:30. Skakaliśmy w piżamach po kanapie i słuchaliśmy zagadek, opowieści i bajek. Dziś również jest taki program dla dzieci i nazywa się "Radio dzieciom". Adaś kiedyś często go słuchał, ostatnio zapomina jednak, bo w tym czasie zwykle jest kąpiel a potem czytamy coś do poduszki. Polecam tę audycję wszystkim dzieciom i ich rodzicom. Są w niej zagadki, piosenki a na koniec zwykle krótkie słuchowisko lub książka czytana.
Inna fajna audycja dla dzieci - "Zagadkowa niedziela" w III Programie Polskiego Radia, zaczyna się w każdą niedzielę o godz. 8:00
Oto co można znaleźć na stronie radia o tej audycji:

"Dlaczego pszczoły tańczą? Kaczki zjadają własne pióra? A pingwiny nie odmrażają sobie stóp? Dlaczego śpiące ptaki nie spadają z gałęzi, a stonoga nie ma stu nóg?
"Zagadkowa niedziela" powstaje z myślą o najmłodszych, ale wraz z nimi programu słuchają całe rodziny. Wspólnie szukamy odpowiedzi na zagadkowe pytania i odwiedzamy najbardziej baśniowe miejsca na ziemi. Zagadkowa baza telefoniczna jest najbardziej strzeżoną bazą w polskim radiu. Mamy numer telefonu do stumilowego lasu, na polanę pszczółki Maji i do domu Gargamela. To w naszym studiu Prosiaczek przestał się wszystkiego bać, Tygrysek obiecał, że nie będzie już wbrykiwał na przyjaciół, a choinka ludzkim głosem opowiadała o świętach.
"Zagadkowa Niedziela" jest zaprzyjaźniona z plejadą wspaniałych aktorów dubbingujących, dla których świat dziecka jest ich światem, bo pomimo wieku nie utracili tego co w człowieku najcenniejsze."
Zapraszam do naszego świata w każdą niedzielę od 8.00 do 10.00 - Kasia Stoparczyk


Dla dzieci,trochę starszych,które już interesują się informatyką jest audycja w Polskim Radiu Szczecin (92 FM)pt. "Ogonisia", w każdą niedzielę o godz. 9:30.
A to opis audycji:
Życie małej myszki... komputerowej, jest wyjątkowo trudne, a świat Internetu pełny niebezpieczeństw i zasadzek... Tych co mają 8 lat i tych co mają 108, ale jeszcze nie zdążyli zaprzyjażnić się z informatyką, zapraszamy w niedzielę o 9.30 na spotkanie z myszką komputerową Ogonisią przemądrzałym i ciągle niezadowolonym z życia modemem Modusiem, wiecznie zaspanym monitorem Arlikiem, wszechmądrą Wielką Encyklopedią Internetową, wybitnym naukowcem, specjalistą od komputerologii stosowanej - profesorem Pankracym Tallentem, i szacownym Wielkim Eksploratorem, eksplorującym cała sieć, czyli bohaterami straszliwego dramatu w cyberprzestrzeni - „Przygody małej Myszki w świecie Internetu”.

Tylko w Polskim Radiu Szczecin, w niedzielę o 9.30, cykliczne, jedyne w Polsce - edukacyjne słuchowisko informatyczne z nagrodami dla słuchaczy. Pamiętaj, zapisz sobie i powiedz innym, niedziela 9.30 Polskie Radio Szczecin 92 FM. Po audycji konkurs, również w Internecie, a odpowiedzi należy przesyłać na specjalny internetowy adres myszki ogonisia@myszka.org. Zapraszamy do wspólnej zabawy dzieci i rodziców.


Naprawdę warto uczyć dzieci słuchania, bo to bardzo rozwija wyobraźnię. Bardziej niż siedzenie przed telewizorem :-) Adaś bardzo lubi oglądać bajki na DVD (nie mamy tzw. Telewizji) ale słuchać bajek na CD też bardzo lubi. Poza tym, jest to dobra alternatywa dla zajętych rodziców. Zajętych pracami domowymi lub drugim dzieckiem. Co mi się często zdarza :-)
Wspaniałe wydawnictwo BAJKI GRAJKI ma bardzo duży wybór słuchowisk, które wielu z nas pamięta jeszcze z dzieciństwa. Ze strony AUDIOTEKI można w bardzo łatwy sposób pobrać wiele fajnych bajek dla dzieci i nie tylko.
Kiedy Adaś ostatnio chorował bardzo przydały się DOMISIE, pobrane właśnie z Audioteki za (tylko) 5,90! :-)

"Pan Kuleczka" czytany przez Globisza jest naprawdę świetny. Zawiera 23 opowiadania z dwóch pierwszych tomów książki. Wierni fani tej gromadki na pewno będą zadowoleni słuchając ich przygód w wersji audio.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz