8 czerwca 2009

Kolejna półka z naszymi książkami

Fernando
Munro Leaf (il. Janusz Stanny)
Świat Książki


Opowieść o byczku, który bardzo cenił sobie spokój i zamiast hasać z kolegami po łące lubił wąchać kwiatki. Martwiło to trochę jego mamusię, ale na szczęście była z niej wyrozumiała krowa. Warto przeczytać dziecku, o tym jak byczek zbojkotował corridę i co z tego wynikło. Książka pisana wierszem, w przekładzie Ireny Tuwim.


O wróbelku Elemelku
Hanna Łochocka
Nasza Księgarnia


„Raz wróbelek Elemelek znalazł w polu kartofelek, nie za duży, nie za mały do zjedzenia doskonały…” To zdanie utkwiło w mojej głowie już w dzieciństwie. Nie miałam wyjścia: Musiałam kupić synkowi książkę o Wróbelku Elemelku aby przypomnieć sobie jego przygody. Książka robi wrażenie, bowiem pisana jest rymowaną prozą. To dopiero jest sztuka! :-) Zbiór krótkich opowiadań o małym wróbelku i jego przygodach i tarapatach, w które wpada. W sam raz dla przedszkolaka.Bromba i inni
Maciej Wojtyszko
Nasza Księgarnia


Czy ktoś jeszcze pamięta czym zajmuje się Bromba? Co najbardziej lubią robić Fumy? Kogo wytropił Kajetan Chrumps? No i w kim kochał się Fikander? W książce autor przedstawia nam całą galerie postaci, które rodzice znają zapewne z Dobranocek. Niektórzy podobno czytywali tę książkę nawet na studiach :-)

W roku 2003 książka ta została wybrana przez czytelników Gazety Wyborczej, jako jedna z pięćdziesięciu tworzących Kanon Książek dla Dzieci i Młodzieży.
W księgarniach można już znaleźć nowe wydanie, uzupełnione o część "Po latach także", w której autor opisuje, jak jego bohaterowie radzili sobie przez ponad ćwierć wieku od pierwszego wydania. Są też kolejne książki z tego cyklu.
Polecam jednak rozpocząć znajomość z Brombą i jej znajomymi od części pierwszej i pokazać dziecku bajkę pt. „ Tajemnica szyfru Marabuta”.
Pamiętam jak byłam na niej w kinie! Ale przeżycia! :-)Cudaczek Wyśmiewaczek
Julia Duszyńska
Wyd. Siedmioróg


Cudaczek Wyśmiewaczek to licho malutkie, co to „nie je, nie pije tylko z wyśmiewania żyje”.
A z kogo się wyśmiewa? A z dzieci! Upatrzy sobie ten Cudaczek jakiegoś złośnika, albo pannę Grymaśnicę , Pana Złośnickiego lub Beksę i zabawa murowana! Brzuszek mu wtedy pęcznieje, że aż miło. Cudaczek siada takiemu dziecku na kołnierzu albo we włosach i podpowiada do ucha: „obraź się, obraź” albo „płacz, płacz” a gdy dziecko posłucha Cudaczek cieszy się ogromnie. Takie licho tylko czyha na okazję, żeby zamieszkać u jakiegoś dziecka. Bądźmy więc czujni! Rodzice i dzieci :-)Mój szczęśliwy dzień
Keiko Kasza
Wyd: Amber


Co się może wydarzyć, kiedy pewnego dnia do drzwi lisa zapuka Prosiaczek? W dodatku to bardzo głodny lis, który ostrzy pazury przed polowaniem. Jak potoczy się ta historia? Dla kogo ten dzień będzie szczęśliwy? Odpowiedź znajdziecie w tej naprawdę zabawnej książeczce z ilustracjami samego autora. Polecam jak najbardziej, bo ja śmiałam się na końcu razem z dzieckiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz