27 maja 2009

Ulubione książki

Cała Polska czyta dzieciom! Podobno :-) My tez dużo czytamy w domu. Książek u nas nie brakuje.
A to moje propozycje książek dla dzieci, które bardzo lubimy z Adasiem:

Mała Encyklopedia domowych potworów (cz. I i II)
Stanislav Marijanovic
Nasza Księgarnia

„Dawno, dawno temu (a może całkiem niedawno) odkryto, że w naszych domach grasują Domowe Potwory. Są to stwory, których głównym zadaniem jest psocić, bałaganić, psuć, wchodzić w szkodę – słowem robić nam wbrew…”
Takimi słowami rozpoczyna się pierwsza część Encyklopedii. Wszyscy, którzy jeszcze nie poznali Kichoprychacza, Narcyza Samolubka, Awanturelli, Decyzelli Porannej i całej reszty potworów, ZOBOWIAZUJĘ do przeczytania obu części książki. To lektura wręcz obowiązkowa – dla dorosłych i dla dzieci. Warto przecież wiedzieć, dlaczego wciąż mamy katar, objadamy się, rano nie wiemy w co się ubrać, jesteśmy zmęczeni albo się spóźniamy. Za wszystko odpowiedzialne są Domowe Potwory i warto przyjrzeć im się z bliska. Książka napisana jest zabawnym językiem, a ilustracje sprawią, że łatwo będzie nam zidentyfikować potwora, kiedy już go w domu spotkamy. A dzieci będą wiedziały na kogo zrzucać winę, kiedy coś im się nie uda. Na pewno wykorzystają tę wiedzę :-)
Magia Domowych Potworów
Stanislav Marijanovic
Nasza Księgarnia

Tym razem autor opowiada nam co dzieje się w naszych domach, kiedy wyjeżdżamy na wakacje. Otóż z zakamarków wychodzą Domowe Potwory i może zdarzyć się wszystko.
Opowieść pełna magii i humoru. Nie zabraknie w niej kolejnych nowych postaci z niecodziennymi nazwami jak Baletura Giętka , Nosorower Trycykliczny, Bulwojad Pręgowany, czy Bulwiak. Nie zdziwcie się, że dzieci zapamiętają imiona bez problemu i wejdą one do ich słownika.

Pan Kuleczka
Wojciech Widłak ( il. Elżbieta Wasiuczyńska)
Media Rodzina

Opowiadania o Panu Kuleczce ukazywały się najpierw w miesięczniku „Dziecko”. Podbiły serca dzieci i ich rodziców. Dziś cała seria liczy 5 tomów. Pan Kuleczka to opiekun refleksyjnego psa Pypcia, neurotycznej kaczki Katastrofy i małomównej muchy Bzyk-Bzyk.
To dziwne towarzystwo zamieszkuje wspólnie jedno z mieszkań przy ulicy Czereśniowej a opowiadania o ich codziennym życiu są pełne ciepła i zadumy. Krótkie historie opowiadają o typowych dziecięcych problemach: złych snach, zbitym lustrze a także o odkrywaniu świata. Pan Kuleczka uosabia wzorowego rodzica, który tłumaczy i akceptuje swoje dzieci.
Tekst i wspaniałe ilustracje tworzą książkę na wysokim poziomie, którą można czytać, czytać i czytać….

Z okazji Dnia Dziecka Adaś dostanie od nas, opowiadania o Panu Kuleczce do słuchania na CD. To dobre rozwiązanie, kiedy w ciągu dnia dziecko się nudzi a my nie możemy mu poczytać. Adaś bardzo lubi słuchać bajek.Gąska Balbinka
Anna Hoffmann
Maria Terlikowska
Nasza Księgarnia

Mała gąska Balbinka mieszka z mamą i tatą w małym domku i prawdziwym piórem opisuje swoje przygody. O tym jak psoci i zamiast zupy pomidorowej ugotowała zupę piłkową, o tym jak pomaga mamie, jak się bawi i odkrywa świat. Wielu rodziców zna przygody Balbinki z telewizyjnej Dobranocki. Czas przedstawić ją swoim dzieciom. Wspaniałe ilustracje, krótkie teksty. Książka dla dzieci w różnym wieku. Starsze mogą same opowiadać co widzą na obrazkach i tworzyć własne historyjki.Moje ulubione dobranocki
Praca zbiorowa
Papilon

40 opowiadań dla dzieci nie tylko na „dobranoc”, takich autorów jak m.in. Irena Landau, Maria Ewa Letki, Agnieszka Rusakiewicz, Agnieszka Frączek. Znajdziemy tu opowieści i dla chłopca i dla dziewczynki. O detektywie, który tropił krasnoludki, o czarownicy, której uciekła chatka na kurzych łapkach, o małych rozbójnikach co mieszkają pod łóżkami dzieci, o księżniczkach, lalkach, mrówoniach, Płaskoludkach, śmieciarkach bałąganiarkach…uff! Dużo tego i na pewno dla każdego coś fajnego. Czy wystarczy na 40 wieczorów? Chyba nie. Mój synek kazał sobie czytać po 3 opowiadania i z zainteresowaniem oglądał piękne ilustracje.

Po raz kolejny wróciliśmy ostatnio do tych opowiadań i czytamy znów "na dobranoc".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz